Nízké Tatry  přechod západ   4-5.8.2001

[ Hlavní stránka ] [ Homepage ]

Jedna z vydařených letních akcí 2001 byl přechod západní části Nízkých Tater. Abych byl přesnější, já jsem šel západ (Donovaly-Chopok) přes víkend a zbytek osazenstva (Petra, Blanka, Petr, Martin) udělal zbytek hřebenovky (Chopok-Králova Hola) ještě další tři dny.

Bereme lehátko z Prahy do Ružomberoku. Vlak má samozřejmě zpoždění (už z česka) a ujel nám bus do Donoval. Naštěstí jede další za cca 45min. Ve vlaku jsme se Petrem trochu "posilovali", tak ráno je docela těžké. V Donovalech se uchylujeme na lavičky pod slunečníky a dáváme kafe. Nějak se moc nechce .... Naštěstí nám kamarádi z FM vyvezli bágly ještě nějaký ten metr nad sedlo. Tak se spojujeme a pomalu vyrážíme.

Je hrozné vedro. Plazíme se do kopce. Les přechází ve travnaté hřebeny.

S Petrem se vrháme na focení makro záběrů. Všude lítá spousta motýlů. Se svým digitálem a 128MB paměti mám obrovskou výhodu v experimentování. Když se snímek nepodaří tak se jednoduše smaže. Každému říkám, že teprve s digitálem jsem objevil svobodu focení....

Hřeben prudce padá do Hiadeľského Sedla s dráty elektrického vedení. Pod rozcestníkem sedí spousta turistů s batohy. Bereme vodu z pramenu cca 100 m pod sedlem.

[ Pokračování - výstup na Prašivou, Velkou Chochulu ]


Náměty a připomínky zde  © 2001 Roman Garba