Malá Fatra     21.6.2001

[ Hlavní stránka ] [ Homepage ]

Před sedlem Medzirozsutce se ukázal mezi mraky vrchol Malého Rozsutce. Připomíná to nějakou stolovou horu ve Venezuele. Traverzujeme Velký Rozsutec do sedla Medziholie. Je to moc pěkná trasa starým horským lesem. Tentokráte dojem je vylepšen o lehkou mlhu, která vytváří atmosféru tajemnosti.

Na loukách kvetou orchideje - Vstavači - můj oblíbený fotografický cíl. Jestlipak víte, že v ČR a SR roste více než 50 druhů orchidejí? Vypadají nenápadně, ale když se podíváte zblízka tak objevíte tu krásu která konkuruje se svými tropickými kolegy.

Les vystřídaly horské louky s jalovci. Začíná poprchávat. Před náma se tyčí Stoh.

Přicházíme na sedlo Medziholie, kde se počasí úplně kazí a začíná hustě pršet.

Vzhledem k počasí vybíráme cestu po žluté značce, která traverzuje Stoh. Moc jsme si ale nepomohli. Cesta je totálně rozbahněná a my se vyloženě oddáváme bahenním orgiím.

Výstup po hřebeni na Poludňový Grůň je už boj z přírodním živlem. K hustému dešti se přidal silný vítr, který s náma cloumá a mění kapky deště v pichlavé projektily. Petřina pláštěnka se trhá, tak si je měníme. Už prší cca 4 hodiny nonstop.

Totálně promočení pokračujeme hřebenovkou přes Stěny a Hromové do chaty Pod Chlebom. Tam je plno. Hrozné počasí uvěznilo spoustu lidí na chatě. Dáváme polívku a grog na zahřátí. Po cca 1 hodině rozhodujeme o sestupu na vlak k Váhu. Věci by stejně neuschly. Dole ve vesnici ještě sedíme v hospodě a dáváme další grogy ... a pak bereme noční vlak na Moravu.

[ Zpět ]    [ Back ]


Náměty a připomínky zde  © 2001 Roman Garba