Tanzánie - Moshi

[ hlavní strana ]  [ English version ]  [ HiRes - Větší Fotky ]

25.11. Let Boeingem 757 z Adis Abeby přes Nairobi na Kilimanjaro Airport proběhl bez problémů. Z letadla byla vidět Riftová jezera na jih od Adisu, Keňa se zdála mnohem sušší. Jídlo na palubě vynikající (Ethiopean Airlines). Z Nairobi už to byl jenom 25minutový skok. Kilimanžáro bylo vidět jenom trochu. Kolem letiště je polopoušť.

Vyřizujeme Tanzánské vízum za 20USD / 15 min. Měníme peníze na letišti 1USD=780 Shilingů (není zde výrazný rozdíl mezi městem). Čekáme skoro tři hodiny na letišti na kamarádku Judith s autem. Judith je němka, která zrovna skončila dizertační práci v nemocnici v Moshi a "trochu" nám pomohla z organizací celého pobytu v Tanzánii. Ubytováváme se v hotelu Kindoroko. 4lůžkový pokoj se soc. zař. stál 18000 Sh.

Večer jdeme do hotelového baru na střeše odkud je krásný výhled na Kili a Mawenzi. Dáváme super večeři (2000 Sh) + pivko Kilimanjaro (800 Sh).

  

26.11. Konečně pořádně vyspáváme. Na hotelu máme dosud nepoznaný luxus TV, lednička, telefon, moskito sítě, .... Ráno byl krásný výhled na Kili. Přes noc ale nasněžilo docela dost sněhu (viz. porovnání na fotkách)!! Kolem 8 hod ranní se ale už hora zahalila do mraků. "Contimental breakfast" byl vceně hotelu. Zařizujeme potřebné formality na trek. Platíme "student price" 500 USD/os + "tips" pro 5-ti denní trek, což je šílenost, ale bohužel normálně jsou ceny ještě vyšší! Kolem 600-700 USD. Američané a Jihoafričané platí klidně i 1000-1500 USD za trek !!!. Největší část ceny jsou vstupní poplatky do Národního Parku. V našem případě na osobu 310 USD. Půjdeme my tři + švéd Roger + 6 nosičů + 2 průvodci. Úplná "expedice". Těžce asi budu snášet takou organizovanou "masovku".

Jdeme se projít po městečku. Míjíme hinduistický chrám a hned za ním muslimskou mešitu. Schováváme se před tropickým lijákem do restaurace na jídlo.

Na ulici jsme viděli obchůdek ze sandály, které byly vyrobeny ze zničených pneumatik. To je teda pořádná recyklace!

Další pěkná věc byla velice nápaditá reklama na místní pivko "Kilimanjaro". Večer trávíme znovu na střeše hotelu v "Summit Baru". Koukáme na Kili a Mt.Meru při západu slunce a připíjíme na úspěšný výstup na nejvyšší horu Afriky, jak jinak než pivem Kilimanjaro...

[ Pokračování (Kilimanžáro trek) ]Náměty a připomínky zde.
© 2001 Roman Garba