"Do středu země"
  Polostrov Snaefells

[ Hlavní stránka ] [ Homepage ]

Za silného větru a deště přijíždíme na "konec světa" = do vesničky Hellnar. Toto místo, respektive celý polostrov má zvláštní kouzlo. Je to prý jedno ze sedmi míst na světě, kde je velká intenzita "magické síly". Nenadarmo si vybral J.Verne tohle místo pro svůj román Cesta do nitra země. Po menších problémech (nikdo nečekal turisty) se nám podařilo sehnat ubytování. Máme pro sebe celý domek!

Hned vedle vstupních dveří leží obratle od velryb a tak připomínají minulost kdy se tady dařilo velrybářskému průmyslu.

Venku se sice čerti žení, je vichřice, padá déšť se sněhem. Abychom zakončili pobyt na Islandu silným zážitkem, nasedáme do auta a jedeme směrem k útesům "vyfotit maják".

Vichřice vyla šílená, sotva se člověk držel na nohou. Kapky deště píchaly jako jehly - ideální moment na testování goretexových bund...

Bundy vydržely, ale Venca utopil svůj digitál. Na druhý den ráno vzrážíme už zpět do Reykjavíku abychom chytli odpolední letadlo.

Pomalu se loučíme s Islandem a po cestě míjíme krásnou zimní krajinku, která je zase něco trochu jiného než jsem vždy vídával na promítání diáků z Islandu.

Náš trochu ulítlý 5-ti denní výpad na zimní Island se maximálně vydařil. Hlavní zásluhu má na tom šťastné počasí které nám umožnilo vylézt na sopku Hekla.

K O N E C

[ Hlavní stránka ]


Náměty a připomínky zde  © 2003 Roman Garba